O nás

Dobrý deň, volám sa Dušan Michálik a spolu so svojou manželkou Vás vítame na našej stránke, na ktorej chceme prezentovať náš chov. Už podľa úvodnej stránky viete, že je to plemeno čivava a papillon. Sú to nádherné psíky, ktorým sa chceme venovať a prispieť k rozvoju týchto plemien. Aj keď čivavy pozná už skoro každý, papillon je ešte stále psík, ktorý je málo známi a niektorý ho vôbec nepoznajú.

A ako to všetko začalo?

To, že sme chceli chovať čivavky nám bolo jasné už od začiatku. Pri hľadaní vhodnej čivavky pre nás sme sa náhodou dostali k chovateľke papillonov pani Nouzákovej a jej chovnej stanice de Pompadour. Jej psíky nás natoľko očarili, že sme sa rozhodli aj pre toto plemeno.A tak namiesto jednej čivavky Xantie "Xanti" z Révayovej záhrady sme si domov priviezli aj párik papillonov Loraine "Lori" a Michelangelo "Mišelo" de Pompadour. K týmto psíkom časom pribudla z Čiech dospelá čivavka Angela "Dženy" z Grandorfa a to je zatial naša kompletná rodinka.

A ako vznikol názov " spod Melichovej skaly"? Melichová skala je chránenná krajinná oblasť Poíany, z pod ktorej pochádza naša rodina a preto sme sa rozhodli pre tento názov.

3.2.2007 Klubová výstava Vrbové

Dneska sme sa vybrali na klubovku do Vrbového.Na výstave ,ktorá bola dobre zorganizovaná sme sa stretli s našimi priatelmi a chovatelmi ,s ktorými sme sa mohli porozprávat a pokochat krásou psikov vystavovaných na tejto výstave.Sme velmi radi ,že v takej konkurencii aká bola dnes uspeli aj naše psíky.Prinášame výsledky našich psíkov.

Výstava bola upršaná ale aj napriek tomu sme sa tam dobre citili a prežili sme pekný den.Naše psiky sa predviedli skvele a odniesli si takéto hodnotenia: Michelangelo de Pompadour V2
Xantia z Revayovej zahrady V1 CAC